Back to the main page Back to category Tent and Canopy Accessories
watch details
Panneau solaire monocristallin 12V 150W photovoltaïque camping-car
Estimated price for orientation: 230 $
Category: Tent and Canopy Accessories
Class:
Description Condition: New: A brand-new, unused, unopened, undamaged item in its original packaging (where packaging is applicable). Packaging should be the same as what is found in a retail store, unless the item is handmade or was packaged by the manufacturer in non-retail packaging, such as an unprinted box or plastic bag. See the seller's listing for full details. See all condition definitions- opens in a new window or tab ... Read moreabout the condition Marque: Electrosun.fr Numéro de pièce fabricant: SP150-M EAN: Non applicable
Module solaire monocristallin destiné pour les sites isolés ou dans des installations domestiques il est équipé de cellules au silicium monocristallin, la technologie offrant le plus de rendement actuellement sur le marché. *Cadre aluminium anodisé, feuille de EVA.
*Garanties : 2 ans: pièces et main d’oeuvre 10 ans : 90% de la puissance 20 ans: 80% de la puissance *Certifications : certifié conforme aux normes IEC61215 et IEC61730 Produit en stock limité Modele SPV150M-18 Puissance Max.(Pmax) 150W Encapsulation Glass/EVA/Cells/ EVA/Backsheet Efficacité cellule 18.0% Tolerance ±3% Nombre de diodes bypass 6 Tension circuit ouverte (Voc) 22.5V courant court-circuit (lsc) 8.55A Tension de puissance Max.(Vmp) 18.4V Courant de puissance Max. (lmp) 8.16A STC: Irradiance 1000W/m2 , Module temperature 25℃, AM1.5 Product Standards: IEC61215,IEC61730.
Consultez mes !
Description
| Condition: | New: A brand-new, unused, unopened, undamaged item in its original packaging (where packaging is applicable). Packaging should be the same as what is found in a retail store, unless the item is handmade or was packaged by the manufacturer in non-retail packaging, such as an unprinted box or plastic bag. See the seller's listing for full details. See all condition definitions- opens in a new window or tab ... Read moreabout the condition | Marque: | Electrosun.fr |
| Numéro de pièce fabricant: | SP150-M | EAN: | Non applicable |
Module solaire monocristallin destiné pour les sites isolés ou dans des installations domestiques il est équipé de cellules au silicium monocristallin, la technologie offrant le plus de rendement actuellement sur le marché. *Cadre aluminium anodisé, feuille de EVA.
*Garanties : 2 ans: pièces et main d’oeuvre 10 ans : 90% de la puissance 20 ans: 80% de la puissance *Certifications : certifié conforme aux normes IEC61215 et IEC61730 Produit en stock limité
Consultez mes !
*Garanties : 2 ans: pièces et main d’oeuvre 10 ans : 90% de la puissance 20 ans: 80% de la puissance *Certifications : certifié conforme aux normes IEC61215 et IEC61730 Produit en stock limité
| Modele | SPV150M-18 |
| Puissance Max.(Pmax) | 150W |
| Encapsulation | Glass/EVA/Cells/ EVA/Backsheet |
| Efficacité cellule | 18.0% |
| Tolerance | ±3% |
| Nombre de diodes bypass | 6 |
| Tension circuit ouverte (Voc) | 22.5V |
| courant court-circuit (lsc) | 8.55A |
| Tension de puissance Max.(Vmp) | 18.4V |
| Courant de puissance Max. (lmp) | 8.16A |
| STC: Irradiance 1000W/m2 , Module temperature 25℃, AM1.5 Product Standards: IEC61215,IEC61730. | |